Ana sayfa / Teknolojik bilgiler / Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilir

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilir

Bir evin en önemli ihtiyaçlarından birisi çamaşır makinesidir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olan çamaşır makinelerini alırken dikkatli olmak gerekir. Çamaşır makinesinde hangi özelliğin ne anlama geldiğini bilmek doğru bir çamaşır makinesi alınmasını sağlar.

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

1- Devir Hızı: Çamaşır makinesinde en önemli kriterlerden birisi makinenin devir hızıdır. Makinede çamaşırların ne kadar sıkılacağını gösterir. 1200 devir hızı özelliğine sahip makine 1 dakikada çamaşırları 1200 defa döndürüp sıkacağı anlamına gelir. Çamaşır makinesinde en ideal devir hızı 1000 devir olan makinelerdir. Devir hızının yüksek olması çamaşırların da kısa sürede kurumasını sağlar. Bu yüzden devir hızı yüksek makineleri tercih etmelisiniz.

2- Yıkama Kapasitesi: Çamaşır makinesinin yıkama kapasitesi bir defada
makinenin yıkayabileceği çamaşırın ağırlığını ifade eder. Makinenin yıkama kapasitesi önemlidir. 4 kişilik bir ailenin haftada 1 defa çamaşır yıkaması için ideal yıkama kapasitesi 5 kilodur. Uzun vadeli kullanmak ve misafiriniz geldiği zaman sıkıntı çekmemek için 8 kilo yıkama kapasitesi olan çamaşır makineleri tercih edilmelidir.

4- Kurutmalı Makine: Kıyafetlerinizi kurutmak için yeterli alanınız yoksa kurutmalı çamaşır makinesini tercih etmelisiniz. Bu makineler sizi ek kurutma makinesi almaktan kurtarır.

3- Enerji Harcama Derecesi: Elektronik cihazlarda A, A+ ve A++ işaretleri
cihazların düşük kapasitede enerji harcadığını gösterir. En çok tercih edilen çamaşır makineleri A+++ enerji harcaması yapan makinelerdir.

5- Yerinizin Boyutu: Makinenizi yerleştireceğiniz yerin boyutlarına dikkat
etmelisiniz. Yerinizin boyutlarına dikkat etmeden makine almanız durumunda makine yerleşecek yere büyük ya da küçük gelebilir.

Buna Baktınızmı?

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmemez Gerekli Biliyormusunuz?

Televizyon almaya mı karar verdiniz? Televizyon konusunda bilgi sahibi değilseniz üzülmeyin. Uzman ekibimiz televizyon alırken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir