Ana sayfa / Sağlık / Depresyon belirtileri nedir biliyor muydunuz?

Depresyon belirtileri nedir biliyor muydunuz?

Depresyon olup olmadığınız bu yazımızla anlayacaksınız.Her iç sıkıntısı olan depresyonda veya bunalımda olan depresyonda olmayabilir. Depresyon belirtileri uzun süreli olarak ruh sağlığı bozulması ve kolay kolay yerine gelmeyen huzursuz olma durumudur.Depresyon olan insan her zaman ruh sağlığı negatif olur.Depresyonda olan insan belli başlı bir kaç olgu ile anlaşabilir. Depresyona giren kişi sürekli halsiz ,güçsüz ve hayattan bezmiş bir haldedir.Genelde yorgun ,hiç bir şey yapmak için gücü olmayan , iştahsız , isteksizlik , yemeklerin tadını alamam ve ciddi anlamda kilo kaybına uğrarlar.

Bazen ise iş tam tersine döner ve çok yemek yeme veya aşırı derece iştahsızlık ortaya çıkabilir.Çoğu zaman uyku bozulması görülür.Uykuya dalmakta zorlanırlar ve bu durumları güçleşir.Uykuya daldığınızda sıralarda sık sık uyunabilirsiniz ve tekrar uykuya dalmakta zorluk çekebilirsiniz.Sabahın erken saatlerinde uyanırsınız.Kişi uyandığında sanki hiç uyumamış gibi olur yorgun ve dinçsiz bir durumdadır.bazende bu durumun tam tersi olabilir daha çok uyumak isterseniz ve sürekli bir uyuma eğelimi içerisinde bulunursunuz.

Depresyona girer kişiler genelde ölmeyi istemekte ve ölüm düşüncesi içerisinde bulunmaktadır.Ama bu ölsemde kurtulsam duygusundan farklı bir duygu içerisindedir.Kişi eğer intihar düşüncesi bulunuyorsa ciddiye alınmalı hemen tedavi edilmelidir.Hareketlerde , duygularda ve karar vermede zorlanabilir bunlara çok geç karar verebilir.Bu herkes tarafından analaşılabilir.Ama bazende bu durumun tam tersi olabilir depresyona giren kişi sürekli gezme eylemine kapılabilir.

Buna Baktınızmı?

Bayanlar ve Erkekler İçin İdeal Kilo Tablosu

­Kadınlar ve erkekler için ideal kilo tablusu sayfamıza hoş geldiniz. 2 tablodan oluşan bayanlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir