Ana sayfa / Sağlık / Evde Basit Yöntemler Kullanarak Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz

Evde Basit Yöntemler Kullanarak Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz

Sivilce ile Nasıl Mücadele Edilir?

Akne halk arasında sivilce olarak adlandırılır. Sivilce ciddi bir sağlık sorunu olup kişiyi psikolojik açıdan olumsuz etkiler. Özellikle ergenlik çağında görülen sivilceler ergenlerde özgüven kaybına neden olur. Gençler sivilceli yüzle dolaşmak istemez bundan utanç duyarlar. Gençleri psikolojik ve sosyolojik açıdan sivilceler olumsuz etkiler. Ergenlikte görülen sivilceler korkulacak sivilceler değildir. Evde basit yöntemler kullanarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Sivilceler yağ bezlerinin aktif olduğu gözeneklerin kapalı olması sonucu ortaya çıkar. Stresli yaşam süren kişilerde ve özellikle hamilelik gibi hormonal değişiklik yaşayan kadınlarda oldukça sık görülmektedir.

Sivilceli Bölgelerin Temizliği Önemli

Sivilcelerden kurtulmak için, sivilce oluşan bölgenin temiz tutulması gerekir. Cildi tahriş etmeden, cilt PH seviyesine yakın toniklerle cilt temizlenmelidir. Gözeneklerde biriken kirleri toniklerle yok
edebilirsiniz. Yüzünüzü kaynama aşamasında olan suyun buharına getirip canınızın dayandığı noktaya kadar yaklaşarak bi süre bekleyin ve gözeneklerim gevşemesini ve genişlemesini sağlayın. Gözeneklerin içersine yerleşen siyah noktaları böylece cildinizden uzaklaştırmış olursunuz. Kil maskesi ile cilt altında kitle yapan yağları yok edebilirsiniz. Dengeli ve düzenli beslenerek kalıcı olarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sivilceli Bölgeye Limonlu Su İle Temizlik

Elma ve üzüm sirkesi ile cildi her gün düzenli olarak silmek sivilceleri yok eder. Limonlu suya pamuk daldırıp sivilceli bölgeye sürün 5 dakika bekledikten sonra sivilceli bölgeyi bol su ile yıkamak sivilceleri yok eder. Papatya çayı sivilcelere iyi gelir. Cilt yüzeyinde çinko eksikliği sivilce oluşumunu tetikler. Çinko bakımından zengin kozmetik ürünler kullanmalısınız. Bu konuda kozmetik ürünleri satan yerden yada eczanelerden yardım alabilirsiniz.

Buna Baktınızmı?

Su İçmenin Zararlı Olduğu Durumlar

Su İçmenin Zararlı Olduğu 7 Durum Yaşam kaynaklarımızın olmazsa olmazı olan SU yun bile içilip, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir