Ana sayfa / Sağlık / Evde doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri

Evde doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri

Diş Macunsuz Doğal Yöntemlerle Evde Dişlerinizi Parlatma Teknikleri


Güzel bir görünüme sahip olmayı kim istemez ki. Güzel bir görünüm ağız ve diş sağlığından geçer ve bunu herkes böyle bilir. Sigara, alkol ve yemek artıkları,ihmal edilen ağız bakımı dişleri sarartır. Sararan
dişler çirkin görüntüye neden olur. Evde basit yöntemler kullanarak siz de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Evde kolaylıkla diş beyazlatmak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

Çilek ile diş beyazlatma nasıl olur

1-Çilek: Çilek dişlerde tartar oluşumunu önleyerek dişlerin beyaz ve temiz bir görünüme sahip olmasını sağlar. Çilek diş macunu üretiminde beyazlatıcı olarak kullanılır. Çilek ağız içinde biriken bakterileri izale eden lifler içerir. Çileği ezip macun kıvamına getirerek dişler fırçalandığı zaman
dişler kısa sürede beyazlar.

Tuzla diş beyazlatma yöntemi

 

2- Tuz: Antibakteriyel bir temizlik maddesi olan tuz diş lekelerini gidermede bir çok insan tarafından kullanılır ve çok etkilidir. Tuzu macuna ekleyip dişi fırçalamak diş kalıntılarını ciddi derecede temizler.

Defne yaprağı ile dişleri beyazlatma

 

3- Defne Yaprağı: Defne yaprağını ezip portakal kabuğunu rendeleyin. Oluşan karşımı macuna sürerek dişlerinizi 5 dakika boyunca fırçalayın. Bu uygulamayı düzenli olarak uyguladığınız zaman dişlerinizin kısa sürede beyazladığını göreceksiniz.

Havuç ile dişleri beyazlatma

 

5- Muz: Muz kabuğunu ezip macun kıvamına getirin. Oluşan karışımla dişlerinizi fırçaladığınızda 3 hafta bir süreç içersinde dişlerinizin kalıcı beyazladığına şahit olacaksınız.

4- Havuç: Çiğ havucu rendeleyip ezerek macun kıvamına getirin. Elde ettiğiniz macun ile dişlerinizi fırçalayın. Havucun sert yapısı ağız içindeki yemek kalıntılarını temizleyecek dişlerinizin beyaz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Muz ile dişleri beyazlatma

5- Muz kabuğunu güzelce ezip macun kıvamına getirin. Oluşan karışımla dişlerinizi fırçaladığınızda
3 hafta içinde dişlerinizin sağlıkla beyazladığına şahit olacaksınız.

Karbonatla diş nasıl beyazlatılır

6- Karbonat: Karbonat diş beyazlatmada yıllardır kullanılan bir maddedir. Karbonatı su içine koyup macun haline getirin. Macunu diş fırçasına sürüp dişlerinizi fırçaladığınızda kısa sürede dişleriniz temizlenip beyaz bir görünüme kavuşur. Bu yöntemi çok sık kullanırsanız dişleriniz aşınır.
Bu yüzden uzmanlar bu yöntemi çok sık kullanmayı tavsiye etmez.

Dişleri beyazlatan C vitamini (Lilon – Portakal – Çilek – Domates Karışımı )

7- C vitamini: C vitamini dişlerin beyazlamasına katkı sağlar. Bu yüzden limon, portakal, çilek ve domates ezilerek macun kıvamına getirilip dişler fırçalanırsa dişleriniz kısa sürede beyazlar.

Buna Baktınızmı?

Su İçmenin Zararlı Olduğu Durumlar

Su İçmenin Zararlı Olduğu 7 Durum Yaşam kaynaklarımızın olmazsa olmazı olan SU yun bile içilip, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir