Ana sayfa / Sağlık / Hijyen ve Hayatımızdaki Önemi

Hijyen ve Hayatımızdaki Önemi

Hijyen nedir, hayatımızda ne önemi vardır


Öncelikle hijyen nedir sizlere onu kısaca açıklayalım. Hijyen, sağlığımıza zararlı olan herşey den kendimizi korumak adına yapılması gereken ve bunun için yapacağımız temizlik önemlerinin genel adına HİJYEN denir.

Bu yazımızda küçük çocukları ayrı tutarak yetişkin tüm bireyler, kendi kişisel temizliklerinden sorumlu kişilerdir. Buda demek oluyorki temizliği (hijyeni) sağlamak için en büyük görev size düşmektedir.

Örnek verecek olursak tuvaletten sonra ellerimizi yıkamak gibi, yiyeceklere dokunmadan önce ellerin yıkanması gibi başlıca kuralları kesinlikle alışkanlık halimize getirmeliyiz.

Gündelik temizlik uygulamaları: Her sabah yataktan kalkınca ellerimizi ve yüzümüzü yıkamak, akşam banyodan sonra iç çamaşırlarımızı değiştirmek, dişlerimizi fırçalamak gibi başlıca hijyenik olmak için günlük yapılması gereken kurallarıdır.

Kişisel temizlik yapmak istediğimizde akla ilk gelen ekipmanlar SU ve SABUNDUR.

Başkalarıyla paylaşılmaması gereken, kişisel temizlik araçları: Banyo süngerleri, lifleri, diş fırçaları, el ve ayak temizliği ile vücut temizliğinde kullanılan fırçalar, tırnak makası.

Kendi sağlığımız olmak üzere, başkalarının da sağlığını korumak adına işe temizlikten başlayabiliriz. Kullandığımız her şeyi ve her ortamı temiz tutmamız gerekmektedir.

Buna Baktınızmı?

Bayanlar ve Erkekler İçin İdeal Kilo Tablosu

­Kadınlar ve erkekler için ideal kilo tablusu sayfamıza hoş geldiniz. 2 tablodan oluşan bayanlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir