Ana sayfa / Sağlık / Saç dökülmesinin önüne geçmek için 8 altın kural

Saç dökülmesinin önüne geçmek için 8 altın kural

Saç dökülmesinin önüne geçmek için okuyacağınız makaleyi dikkate alın. Saç dökülmesi mevsim geçişlerinde yoğun olarak görülen bir durumdur. Mevsim geçişleri dışında stres, dengesiz beslenme, vitamin eksikliği, yanlış diyet uygulamaları, sigara ve alkol kullanımı, yanlış kozmetik ürün kullanımı, ateşli hastalıklar ve yaşlanma sonucu insanlarda saç dökülmesi gözle görülür dereceye ulaşır. Günde 100 tel saçın dökülmesi uzmanlar tarafından normal karşılanmaktadır. Saç dökülmesini önlemek
adına uzmanların tavsiye ettiği hususları aşağıda listeledik:

Kozmetin Ürünlerine Dikkat

Saç derisine zarar veren kozmetik ürünlerden uzak durun. Kozmetik ürün alırken son kullanma tarihine dikkat edin. Kalitesiz kozmetik ürünlerini kesinlikle kullanmayın. Kozmetik ürünün içeriğine dikkat edin.

Protein Tüketimine Özen Gösterin

Proteinler saçlar için faydalıdır. Bu yüzden beslenirken protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Yumurta, ceviz ve balık tüketimine özen gösterin.

B Gurubu Vitamini Eksik Etmeyin

B gurubu vitaminler saç dökülmesine iyi gelirken demir ve çinko eksikliği saç dökülmesine neden olur.

Stres En Büyük Düşman

Stresli yaşam saç dökülmesine neden olur. Bu yüzden hiçbir şeyi kafanıza takmayın. Stresten uzak bir yaşam sürün.

Karbonhidratı Azaltın

Karbonhidrat ağırlıklı beslenmek saç dökülmesini hızlandırır. Ekmek, makarna gibi karbonhidrat zengini besinleri az tüketin.

Düzenli Saçınızı Yıkayın

Saçınızı her gün düzenli olarak yıkayın. Saçınızı ph değeri 5,5 olan şampuan la yıkayın. Saçları günde 1 kereden fazla yıkamak saçın yağ dengesini bozabilir.

Jöleli Saçlara Dikkat

Aman nasıl olsa kökü bende demeyin ve jöleli saçlarla uyumayın. Jöleli kafa ile geçen gece sonunda yoğun derecede saç kırıkları oluşabilir. Saçlarınızı gün sonunda mutlaka yıkayın.

Sigara ve Alkol Saç Düşmanı

Sigara ve alkol alışkanlığınız varsa terk edin. Sigara ve alkol kullanan kimsenin saçlarında aşırı yağlanma oluşur ve kırılma oranı çoğalıyor. Ve saç kaybı süreci başlıyor. Henüz böyle bir sorunla karşılaşmadıysanız biran önce sigarayı ve alkolu ciddi derece de azatmalısınız hatta son vermelisiniz.

Buna Baktınızmı?

Su İçmenin Zararlı Olduğu Durumlar

Su İçmenin Zararlı Olduğu 7 Durum Yaşam kaynaklarımızın olmazsa olmazı olan SU yun bile içilip, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir