Ana sayfa / Faydalı bilgiler / Şantiye elektriği kapatılması ve aesaş aboneliği

Şantiye elektriği kapatılması ve aesaş aboneliği

Yeni yapışmış binada oturanlar veya eski binada oturup halendaha şantiye elektiriği kullananlar,şantiye elektiriğini kapatıp aesaş aboneliğine geçmek isteyenler için yapılacak işlemleri sizlerle paylaşıyoruz. Nerden biliyorsunuz diye soracak olursanız 25/12/2014 tarihinde bizzat ben yaptığımdan dolayı biliyorum.

Yeni taşındığım daire 2014 yapımlı olup 5 aylık bina ve şantiye elektiriği kullanmaktayım. Fakat gelen elektirik faturaları hep 0 tl olarak gelmekteydi ve 5 aydır aynı durum söz konusuydu. Artık binadaki komşularla şantiye elektiriğini iptal etmek ve aesaş aboneliğine geçmek istedik. Daha önceden geçecektik fakat binanın iskanı geç çıktığı için bukadar uzun sürdü.

Şantiye elektiriğini iptal etmek için öncelikle aesaş’a gidip temiz kağıdı almak gereklidir bunun içinde şantiye elektiriği kimin üstüne ise onun gitmesi gerekmektedir. Mütait veya ev sahibi gidip küçük bir mebla ödeyerek temiz katığıdı alındıktan sonra şantiye elektiriği hizmeti aldığınız yere temiz kağıdı ile gitmeniz geremektedir. Gitmecen önce binadaki sayaç üzerindeki t1, t2, t3 teki bulunan numaraları not alarak veya resmini çekerek doğruca şatiye elektirik binasına gidip borçlu olduğunuz futuralı ödedikten sonra iptali için baş vuruyoruz ve sonrda aesaşa gidip yeni abonelik için başvuruda bulunuyoruz. Biraz zahmetli iş olacak sizlere şimdiden kolay gelsin diliyoruz.

Buna Baktınızmı?

İnternetten sevgili bulmak doğru mu

İnternetten sevgili bulmak artık moda oldu. Sizden yüzlerce km uzaklıkta olan ve hiç ama hiç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir