Ana sayfa / Yaşam / Eğitim / Sarahah Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Sarahah Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Sarahah uygulaması şifre değişimi, sanıldığının aksine oldukça basittir. Günümüzün en çok kullanılan anonim uygulamalarından biri olan Sarahah, Türkiye’nin yanı sıra Avustralya, İrlanda, ABD ve İngiltere gibi ülkelerde de geniş kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Hem Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda hem de iOS sistemli iPhone’larda kullanılan Sarahah uygulamasında bulunan hesabınızın şifresini unuttuysanız şifre değiştirme veya şifre sıfırlama işlemlerini yapabilirsiniz. Sarahah şifresi değiştirmek için öncelikle uygulamayı çalıştırmanız gerekmektedir.

Sarahah uygulaması kullanıcılara yapıcı yorumlar ile mesajları anonim olarak gönderme ve alma imkanı sunan bir sosyal paylaşım uygulamasıdır. Günümüzde popüler olan diğer sosyal medya platformlarından çok daha farklı bir mesaj yanıtlama sistemine sahip olan Sarahah uygulamasında mesaj yanıtlama doğrudan değil de başka sosyal ağlar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Sarahah şifre yenileme işlemleri ile hesabınızın şifresini unuttuğunuz durumlarda yeni şifre oluşturabilir ve uygulamayı dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sarahah Uygulaması Şifre Değiştirme

Sarahah sosyal medya uygulaması şifre değiştirme işlemleri hemen hemen herkesin başına gelebilen şifre unutma sorunlarının çözümünde başvurulan yollardan biridir. Sarahah şifresi nasıl değiştirilir sorusu da bu yüzden sık sık gündeme getirilmektedir. Şu ana dek sosyal medyada global anlamda 10 milyondan fazla kez indirilen Sarahah uygulaması, her geçen gün popülaritesini de artırmaktadır. Unutulan Sarahah şifresini sıfırlamak ve yenisiyle değiştirmek oldukça kolaydır. Bu işlemler için bazı adımları takip etmeniz yeterli olmaktadır.

Sarahah şifresini değiştirmek için öncelikle uygulamayı çalıştırmanız gerekmektedir. Uygulamayı açtıktan sonra ara yüzde bulunan alt kısımda “Forgot Password” butonunu göreceksiniz. Bu butona dokunduktan sonra Sarahah şifre değiştirme işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde başlatabilirsiniz.

Forgot Password başlığına dokunduktan sonra ekrana gelen sayfada “email or username” yazan ilk kutucuğa Sarahah hesabınızı oluştururken sisteme kaydettiğiniz e-posta adresinizi yazmanız gerekmektedir. E-posta adresinizin hangisi olduğuna karar veremiyorsanız, kullanıcı adınızı da bu alana yazabilirsiniz. Böylelikle Sarahah hesabınızda kullanıcı adınız ile bağlantılı olan mail adresine şifre yenileme linki gönderilecektir. Söz konusu kutucuğa mail adresinizi yazdıktan sonra altta yer alan “Recover Password” butonuna dokunarak Sarahah şifre sıfırlama işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Recover Password butonuna dokunduktan sonra ekrana kurtarma e-postasının gönderildiği ve e-posta gelen kutunuzu kontrol etmeniz gerektiği uyarısı ekrana gelecektir. Bu uyarının altında yer alan Ok butonuna dokunduktan sonra uygulamadan çıkarak kendi e-posta adresinizi kontrol edin. E-posta istemcinizi açarak mail hesabınızın gelen kutusunda Sarahah uygulamasının gönderdiği e-postayı görüntüleyin.

Sarahah Şifre Yenileme İşlemleri

Sarahah uygulaması şifre yenileme aşamalarında kendi mail adresinize giriş yapıp Sarahah’ın gönderdiği e-postayı açın. Ekrana gelen sayfanın alt kısmında bir parola bulacaksınız. Bu parolayı hesabınıza erişmek için kullanabilirsiniz. Parolayı kopyalayın ve parolanın altında bulunan “Click here to change your password” bağlantısına dokunun.

Bu bağlantıya dokunduktan sonra tekrar Sarahah uygulamasının internet sitesine yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada üstteki kutucuğa kendi e-mail adresinizi yazın. Altta yer alan kutucuğa ise kopyaladığınız parolayı yapıştırın ve ekranda Login yazan butona dokunun. Bu aşamadan sonra Sarahah şifre değiştir kısmı başlamaktadır. Ekranda yer alan “Current Password” kutucuğuna e-postada yer alan parolayı tekrar yapıştırın. Bunun altında yer alan New Password ve New Password Confirmation kutucuklarına ise Sarahah hesabınızda kullanacağınız yeni parolalarınızı doğru bir şekilde yazın.

Bu kadar kolay ve basit adımlarla Sarahah kullanıcı hesabı parolanızı sıfırlayabilir, yeni parola oluşturabilirsiniz. Bu işlemden sonra Sarahah şifresi değiştirdiğiniz için uygulamada oturum açarken yeni parolanızı kullanabilirsiniz.

Buna Baktınızmı?

Euro İşareti Ne Anlama Gelir?

Euro para birimi işareti anlamı, Yunan alfabesinde yer alan epsilon (ϵ) harfinden esinlenerek oluşturulmuştur. Euro …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir