Ana sayfa / Sağlık / Su İçmenin Zararlı Olduğu Durumlar

Su İçmenin Zararlı Olduğu Durumlar

Su İçmenin Zararlı Olduğu 7 Durum

Yaşam kaynaklarımızın olmazsa olmazı olan SU yun bile içilip, içilmeyeceği durumlar söz konusudur. Bu yazımızda suyun içilmemesi gereken 7 durumdan sizlere bahsederken neden içilmediğininde sorusunu yazının devamında ulaşacaksınız.

1 – Kusulduktan hemen sonra su içilmez.

2 – Tatlı yedikten hemen sonra su içilmez.

3 – Koşup yorulduktan hemen sonra su içilmez.

4- Meyve yedikten hemen sonra su içilmez.

5 – Uyku arasında su içilmez.

6 – Acı yedikten hemen sonra su içilmez.

7 – Banyodan hemen sonra su içilmez.

Peki Bu Durumlarda Neden Su İçilmez Derlememizi Okumaya Devam Edin

Kustuktan sonra neden su içilmez?

Kustuktan sonra malum midemiz boşalıyor ve içilen su yenilen herhangi bir şey boş midemize zarar verebilir.

Kustuktan sonra ne zaman su içilir, kaç saat sonra su içmemiz gerekir? 

Kusulduktan sonra midemiz sinirli olacaktır. Bu durumda birkaç saat boyunca hiçbir şey yiyip içmememiz gerekiyor . 3-4 saat boyunca her 15 dakikada bir buz emebilirsiniz. Aromalı buz, buzlu çubuk, elma suyu azar azar tüketilebilir.

Tatlı Yedikten Sonra Neden Su İçilmez?

Tatlı hepimizin vaz geçemediği, damak tadımızın eksik olmayan yiyeceğidir. Fakat tatlı yemek çok keyif verse de sonucunda üzüleceğimiz durumlarla karşılaşmamak için uzmalarında uyardı bir konu var. Tatlı yedikten sonra bir kaç saat su içmememiz gerekiyor. Tatlı yedikten sonra içilen su şekerimizin aniden yükselmesine neden olabilir. Hatta tatlı yedikten sonra su içmek kalp krizini tetiklemekle beraber inmeye kadar gidebiliyor. Lütfen tatlı yedikten sonra bir kaaç saat su içmemeye özen gösterin. Bu konudada bir atasözümüz mevcuttur. (Ye tatlıyı içme suyu,  yanarsa yansın) Son olarak Tatlı yedikten sonra çay içilir mi sorusu aklınızdan geçiyorsa şekerli çay içebilirsiniz.

Koşudan & Spordan Sonra Neden Su İçilmez?

Spor yapan birisinin amacı sağlıklı ve fit bir vücuda sakip olmak için ter dökmektedir. Bundan dolayı uzmanlar spor sonrası su yerine süt içmek çok daha faydalı olduğunu bildiriyor. Koşudan sonra içtiğiniz süt kas yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

Meyve Yedikten Sonra Neden Su İçilmez?

armutValla arkadaşlar bu konuyu okadar araştırdım ama uzmanlar tarafından meyve yedikten sonra neden su içilmez hakkında herhangi bir bulguya rastlayamadım. İnternette gezen haberler arasında sadece meyve yedikten sonra su içilirse midemizde asit ortaya çıkıyor diye bilgi haricinde başka bir şey yok.

 

Uyku Arasında Neden Su İçilmez?

Bu hususta insanın kafasından onlarca soru geçiyor. Uyku arasında neden su içilmez, gece uyanıp su içmek zararlımıdır, uyku arasında uyanıp su içmek hadis, gece uyku arasında su içmenin zararları, gece su içmenin zararları var mı, gece su içmeye kalkmak, su içmenin zararlı olduğu anlar gibi bir çok soru işaretleri kafamızda dönüp dolaşabilir. Öncelikle konumuz olan uyku arasından neden su içilmez onu ele alalım.

Öncelikle bu konuda bulunan hadisimiz vardır. Hadis te şu zamanlarda su içilmemelidir söylenmektedir. Hamam(Banyo) çıkışında su içilmez, uykudan kalkınca su içilmez, cimadan sonra (Kadın ve erkeğin cinsi temasından sonra) su içikmez. Terli olduğumuzda su içilmez. Karnımız açken su içilmez . Çok soğuk su içilmemelidir. Geceleri uyanınca su içmek sağlığımıza zararlıdır.

Acı Yedikten Sonra Neden Su İçilmez

Acı yedikten sonra neden su içilmez bunun cevabını kimya diliyle anlatmak daha mantıklı. Acı biberlerde bulunan kapsaisin  maddesi su ile temasa geçtiğinde yanma hissimiz azalmaz aksine artar. Çünkü suda bulunan polar maddesinden kaynaklanır. Bize apolar maddeler içeren besinler gerekli. Mesela Süt. Acı biber tüketimi sonrası süt içtiğinizde acınızın azaldığını net bir şekilde anlayacaksınız.

Banyo (Hamam) dan Sonra Neden Su İçilmez

bebeklere banyo yaptırmaArkadaşlar banyodan sonra yada hamamdan sonra neden su içilmez hususunda da uzmanlar tarafından açıklanmış bir bilgiye rastlayamadım. Fakat bu konuda bir çok ünlü basın ve şahıs web siteleri banyodan sonra su içildiğinde organların yaşlanacağı konusunda diretmektedirler.

 

 

 

Buna Baktınızmı?

Bayanlar ve Erkekler İçin İdeal Kilo Tablosu

­Kadınlar ve erkekler için ideal kilo tablusu sayfamıza hoş geldiniz. 2 tablodan oluşan bayanlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir