Ana sayfa / Sağlık / Ucuz Masaj Koltukları Ciddi Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir

Ucuz Masaj Koltukları Ciddi Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir

Özellikle sırt ağrısı olan kişilerin sık sık tercih ettiği ve fiyat olarak da cazip olan bu ucuz masaj koltuklarını kullanmadan önce bir kez daha düşünmek gerektiğini biliyor muydunuz?. Doktorlar  kısa süreli rahatlama veren bu koltukların hiçte sağlıklı olmadığını kati bir şekilde söylüyor. Bu masaj koltukları standart boy ölçüsünde üretildiğinden dolayı kullanıcılar da ciddi derecede sağlık sorunlarına neden olabileceğini açıklıyor.

Ucuz masaj koltukları alış veriş merkezlerinde ve dinlenme tesislerinde sık sık karşımıza çıkmaktadır. Yorgunluğun alınması içinde masaj koltuklarını tercih edenler var, Ağrıların giderilmesi içinde tercih edenler var. Günlük hayatımızın birçok noktasın da karşımıza çıkan masaj koltukları kullanıldığında pek çok sağlık sorunlarında beraberinde getireceğini unutmayın.

Çünkü yanlış yere uygulanacak sert bir baskının sonucu maalesef ağır olabilir. Kronik hiper tansiyonu olanlarda kan basıncındaki dalgalanmalar sonucunda “inme” yani “felç” gibi ciddi sağlık problemleri ortaya çıkartabileceğinin altını çiziyor.

Uzmanlar bu koltukların aynı tip üretilmesinin ciddi sorunlar yarattığını belirtiyor. Masaj koltuklarının standart ölçülerde yapılması uzun boylu birisinin sırtına gelen temas noktası, kısa boylu bir insanda boynuna denk gelebilir ve bir takım omurga problemlerinin görülmesine neden olabileceğini söylüyor. Aman boş ver bana birşey olmaz demeyin.

Masaj Koltuklarını Hiç Kullanmaması Gerekenler

Ucuz masaj koltuklarını kullanmaması gereken kişilerin başında ,yaşlı kişiler, kemik erimesi olan hastalar ve çocukların masaj koltuğunu kullanmaları kesinlikle önerilmemektedir.

Sağlıklı bir masajın yapılabilmesi için kişinin biyolojik özellikleri dikkate alınarak yapılması hayati önem arz ettiği söyleniyor. İşte bu sebeple ucuz ve pratik olan masaj koltuklarını kullanmadan önce iyice düşünmekte yarar var.

 

Buna Baktınızmı?

Su İçmenin Zararlı Olduğu Durumlar

Su İçmenin Zararlı Olduğu 7 Durum Yaşam kaynaklarımızın olmazsa olmazı olan SU yun bile içilip, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir