Ana sayfa / Teknolojik bilgiler / UFO Alırken Nelere Dikkat Edilir?

UFO Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Ufolar normal ısıtıcı sistemlerinden farklı olarak ısıyı ışık ile iletir. Ortamdaki havayı değil ışığın vurduğu yeri ısıtır. Ufo markası İnfrared sistemini hayatımıza soktuğu için günlük hayatta ufo kelimesi kullanılmaktadır. İnfrared ısıtıcılar günlük hayatta kullanıcılarına birçok yönden avantaj sağlar.

İstenilen yeri ısınması için kendisinin ısınmasına gerek yoktur. Normal ısıtıcılar ortamı ısıtmadan önce belli bir süre kendisini ısıtıp çevreye ısı saçar. Ufolar ortamdaki havayı ve diğer yerleri ısıtmaya gerek duymadığı için bölgesel ısıtmada düşük enerji tüketimi sağlar.

İnfrared ısıtıcıların azı dezavantajları vardır. Ufolar kapandığı anda ısıtılan yere olan ışınma sona erer ve soğuma gerçekleşir. Ortamı ısıtmaz sadece ışınma noktaları olan ısıtır. Kalitesiz marka ufolar ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Uzun süre kullanıldığında göze, yüze ve cildin diğer bölgelerine zarar verir.

İnfrared Isıtıcı (UFO) Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1-Kullanılacağı yere göre ayaklı ve duvara monte edilir türleri tercih edilir. Sabit bir yerde kalacaksa duvara monte edilen türleri tercih edilir. Farklı odalarda kullanılacaksa ve sürekli taşımak gerekiyorsa ayaklı ufolar tercih edin.

2-Yer sıkıntınız yoksa yatay, yer sıkıntınız varsa dikey tip ufolar tercih edilir.

3-Alacağınız İnfrared ısıtıcının kullanım ömrünü kullanılan filament belirler. O yüzden sağlam ve uzun ömürlü olanlar tercih edilmelidir.

4-Ayaklı olan ufolar yer değiştirilebilir özellikte olması açısından iyi, düşme tehlikesi açısından kötüdür. Sabitlenmesi güvenlik açısından daha iyidir. Sabitlenen ufolar yer değiştirme özelliğini kaybeder.

5-Otomatik termostat özellikli olması İnfrared ısıtıcının elektrik sarfiyatı düşürür.

Güvenlik Uyarıları

1- Isıtıcıyı taktığımız prizde toprak hattı olması büyük önem arz eder. Aksi durumlarda elektrik kaçağı ve yangınlar oluşabilir.

2- Isıtıcının bulunduğu ortamda havayı kurutma düzeyi yüksektir. Isıtıcıyla aynı odada su bulundurup ortam nemlendirilmesi sağlık açısından önemlidir.

Buna Baktınızmı?

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmemez Gerekli Biliyormusunuz?

Televizyon almaya mı karar verdiniz? Televizyon konusunda bilgi sahibi değilseniz üzülmeyin. Uzman ekibimiz televizyon alırken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir