Ana sayfa / Faydalı bilgiler / YILIN HANGİ AYINDA EVLENMEK DAHA UYGUNDUR?

YILIN HANGİ AYINDA EVLENMEK DAHA UYGUNDUR?

Bu yazımızda yılın hangi aylarında evlenmek daha uygundur konusunu ele alıyoruz ve eskilerin söylemlerine göre evlilik yapılacak ayların bazı olumlu ve olumsuz yönlerini sizlerle paylaşıyoruz. Tabikide yılın bütün aylarında düğün yapmak, evlenmek mümkündür, ancak düğün için ideal görünen aylarda mevcuttur. Evlenecek çiftlerin anlaşmasına bağlı olarak düğünün gerçekleşeceği ay ortak kararla seçilebilir. Bu kararı alırken bütün aile fertlerinin görüşleri’de çokta önemli değildir. Hangi ayda evlenmek daha uygun olur konusunda yılın tüm aylarını ele alalım. Evlenmek için en uygun aylar hangisi ve hangi aylarda evlilik daha makbul olur, gelin beraber araştıralım ve yılın ilk ayı ocaktan başlayalım

Ocak . Bu ayda evlenmek pek tavsiye edilmez. Hava şartlarını ele alırsak düğün yapma sayısı yaza göre oldukça azdır.

Şubat. Soğuk olmasına rağmen bu ay evlilik için uygun ay olarak kabul edilir.  Ayrıca bu zaman ailede huzur, güven olacağı inancı’da vadır.

Mart. Bu ay genellikle insanların hayatında, özellikle kızlar’da, değişikliklerin müjdecisi olarak görülür.

Nisan . Yazın ikinci ayı çok değişkendir. Sıcak ile soğuğun birleştiği bu ayda eski deyimlere göre aile hayatında ve ilişkilerde bu tür değişken mutluluk anlarının olması inancı mevcuttur.

Mayıs . Tarihsel olarak bu ayda evlenmek çok iyi alamet sayılmazdı. Çünkü bu sürede ailede ihanetin olacağı demek imiş. Ayrıca bu ayda çok acı çekmek de insanlarda oluşan inançlardan olmuştur.

Haziran. Yaz hakimiyetinin ilk ayı evlilik için ideal olarak kabul edilir. Alametlere göre haziran ayında evlenenlerin hayatı da olumsuzluklardan uzak olur.

Temmuz . Haziran’dan farklı olarak bu ayda mutlu ve acı anların birbirini kovaladığı belirtisi mevcuttur.

Ağustos . Aile hayatı için mükemmel bir zaman olarak ön görülür.

Eylül. “Sağlam aile hayatı için bu ayda evlenmek iyidir” diye fikirler mevcuttur. Halk belirtileri aile hayatının sakin, neşeli olacağı ile ilgilidir.

Ekim. Bu ayda evlenmeyi tavsiye edilmez, çünkü zor ve ağır aile hayatının olacağı inancı bulur

Kasım . Evlilik için ideal aylardan birisi olarak kabul edilir ve ailede her zaman bolluk olacağı haberini verir.

Aralık . Yılın son ayı da evlilik için iyi bir zaman olarak kabul edilir. Belirtilere göre bu ayda evlenenler aile hayatının her geçen yıl birbirini daha sıkı, daha çok seveceğine işarettir.

Buna Baktınızmı?

aşk

Mutlu ve Uzun İlişkiler İçin Öneriler

Mutlu ve Uzun İlişkiler İçin Öneriler Sevgili hanımlar ve beyler bu yazımızda uzun ilişki sırlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir